Resultat Utmaningen 2013

SPORT. Här kommer samtliga resultat från fredagens Utmaningen 2013 i Nora. 140 deltagare ställde sig på startlinjen och 136, 88 herrar och 48 kvinnor, tog sig i mål.

2013-07-05 UTMANINGEN
Män
Plac. Namn Förening Tid
1 Simon Undemar Norra Husby Tjuvfiskeförening 00:23:59
2 Mathias Jansson Hagaby 00:24:18
3 Ander Pettersson Hagaby 00:24:20
4 Erik Malm karlslunds IF 00:24:21
5 Per Eklöf IFK Nora 00:24:23
6 Henrik Eknor Örebro AIK 00:24:27
7 Daniel Nordström Karlslunds IF 00:24:42
8 Mikael Selvin Örebro AIK 00:24:52
9 Tobias Larsson Sävsjön 00:25:00
10 Danny Hallmén Örebro AIK 00:25:05
11 Jonas Olovsson Örebro Polisens IF 00:25:07
12 Staffan Isacson Puppy TS 00:25:42
13 Robbin Månbrant Örebro AIK 00:25:46
14 Tom Blackmore Strömsholms SS 00:26:00
15 Mattias Folkesson Örebro AIK 00:26:20
16 Johan Sörling Örebro Poliskårs IF 00:26:57
17 Oskar Larsson Örebro AIK 00:27:04
18 Niklas Hedlund Örebropolisen 00:27:20
19 Pär Wedin Garphyttans IF 00:27:21
20 Mattias Frittz karlslunds IF 00:27:21
21 Tobias Nygren Göteborg 00:27:27
22 Jonas Öhrn IF Start 00:27:30
23 henrik Sannerstdt Nora 00:27:47
24 Erwin Halilovic Örebro AIK 00:27:50
25 Martin Jakobsson Lindesberg 00:27:51
26 Robert Törnqvist Nora 00:28:02
27 Mats Eriksson Nora 00:28:08
28 Anders Jans Karlskoga 00:28:09
29 Oscar Andersson Hagaby 00:28:34
30 Patrik Svensson ÖKF 00:28:36
31 Mattas Berglund Aspa multisport 00:28:53
32 Urban Juneholm Nora 00:28:54
33 Peter Ericsson Nora SS 00:28:57
34 Sven Nilsson IF Start 00:28:59
35 Stefan Haglund Dalkarsbergs IF 00:29:01
36 Kennet Backlund Örebro 00:29:13
37 Terje Linnerud Talangens DK 00:29:18
38 Stefan Lundström 3 F 00:29:20
39 Mikael Wiberg Nora SK 00:29:33
40 Erik Jans Örebro 00:29:35
41 Emlin Lötgren OK Milan 00:29:38
42 Niclas Sjölander Nora VC 00:29:41
43 Gustav Backström Örebro HC 00:29:43
44 Mattias Wallin Nora 00:29:46
45 Johan Eriksson Lilltåns BK 00:30:02
46 Andreas Elofsson Lima Saga IF 00:30:04
47 Johan Karbink Nora Ch 00:30:05
48 Mike Axin Hagaby 00:30:10
49 Peter Karlsson MK Nitro 00:30:12
50 Peter Comét IFK Nora 00:30:19
51 Richard Wigertz Nora 00:30:21
52 Jan Ermefjäll IF Start 00:30:24
53 Asif Aslam Örebro 00:30:27
54 Robert Gladh Ica Supermarket Nora 00:30:30
55 Henrik Stomberg Örebro Polismäns IF 00:30:33
56 Erik Bergenek 3 F 00:30:35
57 Mikael Hernström. Örebro 00:30:49
58 Måns Stjernström Kungsbacka 00:31:03
59 Fredrik Svarén Timmersdala motion 00:31:06
60 Lars Wernersson Nora 00:31:09
61 Henrik Lyly Örebro AIK 00:31:11
62 Jesper Hallor Nora 00:31:14
63 Hampus Jedselius Nora 00:31:36
64 Sam Jedselius IFK Nora 00:31:44
65 Eric Malm IFK Nora 00:31:54
66 Filip Andersson Klanen Andersson 00:32:07
67 Nils Ekman 3 F 00:32:08
68 Mikael Gårdeman Nora Hockey 00:32:08
69 Esad Ajnovic Örebropolisen 00:32:09
70 Ali Mohtadi Alvik Basket 00:32:10
71 Carl Troller Mifu Uppsala 00:32:11
72 Peter Bryngelsson Nora Body n Fitness 00:32:15
73 Johan Sjökvist Aspa multisport 00:32:22
74 Ludvik Gustavsson Team Gus 00:32:45
75 Mikael Gustavsson Team Gus 00:32:47
76 Peter Emström Nora 00:32:48
77 Sven Mundhenke Dalskarsbergs IF 00:32:54
78 Christoffer Jeppsson Halmstad 00:33:55
79 Johan Lundqvist Nova VC 00:34:13
80 Niklas Fredriksson Nora Hockey 00:34:20
81 Erik Jonsson Nora VC 00:34:38
82 Fredrik Sandberg Sandbergs 00:35:56
83 Christer Jansson Hagaby 00:36:24
84 Daniel Edwall Lanna 00:36:29
85 Ingvar Sandberg Posten IF Kumla 00:36:30
86 Patrik Ställman Ställdalens AIK 00:36:35
87 Markus Svensson Stockholm 00:36:56
88 Jonathan Ardhage Care 00:39:20
2013-07-05 UTMANINGEN
Kvinnor
Plac. Namn Förening Tid
1 Therese Karlsson MIF Örebro 00:28:17
2 Katja Nyström Örebro Poliskår 00:28:26
3 Karin Eknor OK Milan 00:28:31
4 Camilla Eknor Strömmännen 00:28:44
5 Anna Eriksson Örebro Poliskår 00:29:58
6 Therese Sixtensson Örebro 00:30:00
7 Erik Alamartin Aspa multisport 00:30:03
8 Kia Lagerqvist Karlslunds IF 00:30:25
9 Helena Yourestone Nora SK 00:30:41
10 Pernilla Wedin Garphyttans IF 00:30:42
11 Emma Fransson Karlstads IF 00:31:01
12 Kimberly Hampton KIF Örebro 00:31:27
13 Nina Adolfsson Karlsson Nora Body n Fitness 00:31:28
14 Petra Vernersson Nora 00:31:34
15 Linda Appelgren Akuten Lindesberg 00:31:35
16 Frida Karbing Nora CK 00:31:38
17 Linda Pettersson Lindesberg 00:31:42
18 Jenny Sahlen Lindesberg 00:31:46
19 Sofia Landmark Ställdalens AIK 00:32:00
20 Sara Johansson MIF Örebro 00:32:02
21 Emma Bratt Nora BF 00:32:22
22 Susanne Eklund Lindesberg 00:32:24
23 Lotta Jedselius FTV Nora 00:32:40
24 Erica Alexandersson Nora VC 00:32:46
25 Beata Persson Nora VC 00:32:56
26 Lina Jans Karlskoga 00:33:06
27 Caroline Wiberg Örebro 00:33:07
28 Åsa Hammander Spartacus 00:33:10
29 Eva Kindström Nora VC 00:33:25
30 Alice Therus Örebro 00:33:32
31 Karin Truedsson Halmstad 00:33:38
32 Mikaela Persson Nov 00:34:04
33 Rosemarie Lundqvist Nora VC 00:34:11
34 Hanna Fridhamre Nora IFK 00:34:14
35 Najmi Johansson Örebro 00:34:15
36 Cornelia Jedselius Nora 00:34:25
37 Karin Widström 3 F 00:34:31
38 Lena Appeling Örebro 00:34:59
39 Tina Einarsson Nora 00:36:01
40 Linn Jeppsson Halmstad 00:36:03
41 Maria Berggren Nora VC 00:36:37
42 Kristina Bornedal Nora 00:36:54
43 Karin Andersson OK Tisaren 00:36:57
44 Sofia Folkesson Kumla 00:37:23
45 Johanna Sjölander Nora VC 00:37:24
46 Therese Windahl Nora 00:37:40
47 Emma Ekman 3 F 00:38:17
48 Lisa Pettersson Care 00:38:53

Lämna ett svar

Your email address will not be published.

*

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.