Laddar Evenemang

Kommande Evenemang

Evenemang Search and Views Navigation

augusti 2019

Kopparberg BK-Pålsboda GoIF

augusti 24 @ 15:00 - 17:00

Fotboll division 7 herrar Lördag 24 augusti kl. 15.00 Olofsvallen, Kopparberg

Mer information »

Älglagstävling Stångfallet

augusti 25 @ 09:00 - 11:00

Jaktskyttebanan vid Stångfallet, Ställdalen (ca 7,5 km norr om centralort Kopparberg). Följ skyltar. Söndag den 25 augusti 2019. Anmälan kl 9-11. Anmälningsavgift 100 kronor. Ljusnarsbergs Jaktskytteklubb https://stangfallet.weebly.com/ https://www.facebook.com/stangfallet

Mer information »

GSBK-Skultuna

augusti 25 @ 13:00 - 15:00

Fotboll division 4 damer Söndag 25 augusti kl. 13.00 Fritidsbyn A, Lindesberg

Mer information »

IFK Lindesberg-IFK Askersund

augusti 27 @ 18:30 - 20:30

Fotboll division 4 herr Tisdag 27 augusti kl. 18.30 Fritidsbyn A, Lindesberg

Mer information »

GSK-Bingo

augusti 28 @ 19:00 - 21:00

Varje onsdag hela sommaren Start kl. 19.00 Plats: Råsshallen, Guldsmedshyttan Arr: Guldsmedshytte SK

Mer information »

Nora BK-IFK Kumla

augusti 31 @ 14:00 - 16:00

Fotboll division 3 Västra Svealand Herr Lördag 31 augusti kl. 14.00 Norvalla, Nora

Mer information »

Hällefors AIF-Hovsta IF

augusti 31 @ 15:00 - 17:00

Fotboll division 7 herrar Lördag 31 augusti kl. 15.00 Hällevi, Hällefors

Mer information »

september 2019

Frövi IK-Åmmebergs IF

september 4 @ 19:00 - 21:00

Fotboll division 6 herr Onsdag 4 september kl. 19.00 Fröjevi IP

Mer information »

Grythyttans IF-IK Arvika Fotboll

september 7 @ 15:00 - 17:00

Fotboll division 3 Västra Svealand Herr Lördag 7 september kl. 15.00 Grythyttans IP

Mer information »

IFK Lindesberg-FC Örebro Nordic

september 7 @ 15:00 - 17:00

Fotboll division 4 herr Lördag 7 september kl. 15.00 Fritidsbyn A, Lindesberg

Mer information »

Musik vid Helgsmål – Grecksåsars kapell

september 7 @ 18:00 - 19:30

Lördag 7 september kl. 18.00 SAXDALINGARNA. Visor o låtar i folkton! Traditionsenligt: ”Final på sommarmusiken” Grecksåsars kapell

Mer information »

LIF Lindesberg-Rimbo HK Roslagen

september 13 @ 19:00 - 20:30

Herrallsvenskan handboll Fredag 13 september kl. 19.00 Lindesberg Arena

Mer information »

Nora BK-IFK Sunne

september 14 @ 14:00 - 16:00

Fotboll division 3 Västra Svealand Herr Lördag 14 september kl. 14.00 Norvalla, Nora

Mer information »

Frövi IK-FK Örebro

september 16 @ 19:00 - 21:00

Fotboll division 6 herr Måndag 16 september kl. 19.00 Fröjevi IP

Mer information »

Lindlövens IF-Surahammars IF

september 18 @ 19:00 - 21:00

Hockeyettan västra Onsdag 18 september kl. 19.00 Lindehov

Mer information »

Grythyttans IF-Yxhults IK

september 21 @ 15:00 - 17:00

Fotboll division 3 Västra Svealand Herr Lördag 21 september kl. 15.00 Grythyttans IP

Mer information »

IFK Lindesberg-Kumla BK

september 21 @ 15:00 - 17:00

Fotboll division 4 herr Lördag 21 september kl. 15.00 Fritidsbyn A, Lindesberg

Mer information »

GSBK-Gideonsbergs IF 2

september 22 @ 13:00 - 15:00

Fotboll division 4 dam Söndag 22 september kl. 13.00 Råssvallen

Mer information »

LIF Lindesberg-Hammarby IF HF

september 27 @ 19:00 - 20:30

Herrallsvenskan handboll Fredag 27 september kl. 19.00 Lindesberg Arena

Mer information »

Nora BK-Grythyttans IF

september 28 @ 14:00 - 16:00

Fotboll division 3 Västra Svealand Herr Lördag 28 september kl. 14.00 Norvalla, Nora

Mer information »

Frövi IK-IF Nerike

september 29 @ 12:00 - 14:00

Fotboll division 6 herr Söndag 29 september kl. 12.00 Fröjevi IP

Mer information »

oktober 2019

Lindlövens IF-Nyköpings HF

oktober 2 @ 19:00 - 21:00

Hockeyettan västra Onsdag 2 oktober kl. 19.00 Lindehov

Mer information »

GSBK-Sörstafors-Kolbäck FK

oktober 6 @ 13:00 - 15:00

Fotboll division 4 dam Söndag 6 oktober kl. 13.00 Råssvallen

Mer information »

Guldsmedshytte SK-HC Flyers

oktober 6 @ 16:00 - 18:00

Hockeytvåan B Söndag 6 oktober kl. 16.00 Råsshallen

Mer information »

Lindlövens IF-Grums IK

oktober 13 @ 16:00 - 18:00

Hockeyettan västra Söndag 13 oktober kl. 16.00 Lindehov

Mer information »
+ Exportera evenemang